Download
Положення організації освітнього процесу з використанням дистанційної форми здобуття освіти
Положення організація осв. процесу з вик
Adobe Acrobat Document 2.1 MB

Шановні БАТЬКИ, на час дії правового режиму воєнного стану в Україні освітній процес у ЗДО здійснюється за дистанційною формою навчання (синхронний та асинхронний режим) з використанням доступних технічних можливостей та з урахуванням безпекової ситуації у м. Запоріжжя.

Синхронний режим

 

Взаємодія між суб´єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники одночасно співпрацюють в режимі реального часу (чат, аудіо, відео конференції, соціальні мережі)

 

Асинхронний режим

 

Взаємодія між суб´єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники можуть працювати у власному темпі та в зручний для себе час. Цей режим дозволяє розміщувати навчальні матеріали в Інтернет,вихованці (за допомогою батьків) працюють один з одним та педагогом через дискусійні дошки, форуму чи електронну пошту

 

Освітній процес організовано з використанням хмарних сервісів. Для виконання завдань використовуються: мобільний зв'язок, viber. Систематизована інформація викладається на гугл диск, Padlet дошку,You Tube.

 

Суб´єктами дистанційного навчання є здобувачі освіти дошкільного віку (вихованці), батьки та педагогічні працівники

 

   Безперервна тривалість освітньої діяльності з технічними засобами навчання (у разі згоди батьків) під час навчального заняття повинна бути:

 

- для дітей віком від 3 до 4 років – не більше 10 хвилин;

- для дітей віком від 4 до 5 років – не більше 10 хвилин;

- для дітей віком від 5 до 6 років – до 15 хвилин.

Так і заняття доречно проводити 2 рази на тиждень.

Згідно з Наказом МОН  від 24.03.2016  № 234

 Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів

 

4. Розпорядок дня вікових груп має відповідати гігієнічним нормам щодо тривалості сну (тривалості відпочинку), занять різними видами діяльності та відпочинку, у тому числі організації навчальних занять, перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності приймання їжі тощо.

8. Заняття з використанням комп’ютерів дозволяється проводити для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Заняття проводяться у формі спеціальних вправ, ігор дидактичного характеру. Після занять з дітьми проводять зорову гімнастику. Для дітей з хронічними захворюваннями; дітей, що часто хворіють; після перенесених захворювань (протягом 2 тижнів); дітей з порушеннями зору тривалість занять з комп’ютером зменшується до 5-7 хвилин.

Для роботи з комп’ютером необхідно забезпечити раціональну організацію робочого місця: меблі повинні відповідати зросту дитини, верхня горизонталь екрана відеомонітора повинна знаходитися на рівні очей, відстань від очей до екрана - не менше 50 см. У дошкільному навчальному закладі заборонено використання дітьми нетбуків, ноутбуків та подібної комп'ютерної техніки, де клавіатура конструктивно не може бути відокремлена від монітора.

9. Заняття з використанням електронних технічних засобів навчання (далі - ТЗН) з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться у разі згоди батьків не більше 10 хвилин. Для дітей старшого дошкільного віку безперервна тривалість занять з використанням ТЗН (інтерактивні дошки, відеопроектори тощо) не повинна перевищувати 15 хвилин.

 

11. Перегляд розважальних телепередач, мультфільмів і діафільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день. Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років.

 

 

 

 

ДИТЯЧИЙ САДОЧОК ONLINE

https://numo.mon.gov.ua/

 

 

https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu/pedagogam-zakladiv-doshkilnoyi-osviti/lego-igrovi-onlajn-vzayemodiyi-dlya-doshkilnyat

 

 https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu

https://mr-leader.com/ua/circles/pidgotovka-do-shkoli

https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/proyekt-dityam-pro-ukrayinu